Łukasz Chmielniak

adwokat

Posiadam bogate, ponad dwunastoletnie doświadczenie
jako obrońca w skomplikowanych
i wieloaspektowych sprawach karnych gospodarczych oraz karnych skarbowych. W wielu z nich krzyżowały się materie prawa gospodarczego, cywilnego, podatkowego, a także prawa karnego...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Podatkowa odpowiedzialność menedżera

Łukasz Chmielniak07 października 2015Komentarze (0)

Ponieważ jesteś czytelnikiem mojego bloga wiesz, że praca jest moją pasją. Poświęcam jej wiele czasu i energii, zapewniając ochronę menedżerom przed odpowiedzialnością karną i karną-skarbową. Prowadzę ich przez czasami wieloletnie i trudne procesy karne, staram się zażegnywać sytuacje kryzysowe w spółkach, którymi zarządzają, pomagam dochodzić odszkodowań w sprawach gdzie zostali niesłusznie oskarżeni.

Jak się pewnie domyślasz odpowiedzialność karna to jednak nie jedyna odpowiedzialność, która jest dla menedżera zagrożeniem. Zarządzając spółką narażony jest on chociażby na odpowiedzialność cywilną, administracyjną, czy podatkową. Może spotkać się z roszczeniami odszkodowawczymi, może również poczuć na sobie ciężar tak zwanej podatkowej odpowiedzialności zastępczej, czy we końcu mogą zostać na niego nałożone surowe kary administracyjne. Z tych właśnie względów postanowiliśmy wspólnie z moimi współpracownikami rozszerzyć zakres pomocy jakiej chcemy udzielać naszym Klientom. Pragniemy bowiem aby nasza kancelaria była miejscem, w którym znajdą oni pełną ochronę przed wszelkimi czyhającymi na nich pułapkami.

Zdradzę Ci dodatkowo, że oprócz rozszerzenia zakresu działalności kancelarii pracujemy również nad nowymi projektami, komplementarnymi w stosunku do świadczonej przez nas obsługi prawnej. Projekty te posłużą bezpiecznemu i profesjonalnemu wykonywaniu pracy przez menedżerów, poszerzaniu ich wiedzy, a  jednocześnie pozwolą należycie zarządzać ryzykami w prowadzonych przez nich przedsiębiorstwach i chronić ich wizerunek.

W ślad za rozszerzeniem usług zmieniamy również wygląd:) Już za niedługo będziesz mógł odwiedzić naszą nową stronę internetową. Póki co zapraszam do zapoznania się z nowym blogiem prowadzonym w kancelarii przez Anię Patoletę, Ania jest adwokatem specjalizującym się w sprawach podatkowych. To blog o odpowiedzialności podatkowej menedżerów. Zatem gdybyś miał problem podatkowy, w szczególności gdyby przeciwko Tobie lub Twojej spółce toczyło się postępowanie kontrolne lub podatkowe, lub gdybyś po prostu chciał zoptymalizować swoje zobowiązania podatkowe, Ania na pewno może Ci w tych sprawach profesjonalnie i sprawnie pomóc.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 606 833 038 e-mail: lchmielniak@chmielniak.com.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Łukasz Chmielniak Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Łukasz Chmielniak Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem info@chmielniak.com.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.