Łukasz Chmielniak

adwokat

Posiadam bogate, ponad dwunastoletnie doświadczenie
jako obrońca w skomplikowanych
i wieloaspektowych sprawach karnych gospodarczych oraz karnych skarbowych. W wielu z nich krzyżowały się materie prawa gospodarczego, cywilnego, podatkowego, a także prawa karnego...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Co czytać, czyli o dobrych blogach prawniczych i nie tylko

Łukasz Chmielniak08 grudnia 20183 komentarze

W zasadzie do tej pory nie opowiadałem Wam o naszych nowych blogach w kancelarii. Mamy już cztery! Każdy pisany jest przez innego prawnika. Każdy opisuje ciekawe zagadnienia. Polecam je Waszej uwadze, może ktoś z Was, moich czytelników, znajdzie w nich coś dla siebie.

Dużo się obecnie dzieje w sferze ustawodawczej. Parlament „produkuje” ustawy w zawrotnym tempie. Często trudno nadążyć za zmianami, które wchodzą w życie. Jest tak do tego stopnia, że czasem sami prawnicy – sędziwie, adwokaci, nie wiedzą jakie przepisy stosować. Jeżeli prawnicy mają z tym kłopot, to co dopiero osoby, które prawa nie praktykują. Między innymi z tych przyczyn powstał blog Marcina Klonowskiego, który opisuje wchodzące w życie zmiany w prawie karnym i karnym skarbowym! Jest to świetna baza wiedzy dla wszystkich zainteresowanych takimi zmianami. Jeżeli zatem chcesz być na bieżąco z wprowadzanymi reformami z zakresu prawa karnego koniecznie zaglądnij na bloga “Bez zarzutu”.

Mecenas Joanna Machlańska – nasz człowiek w Krakowie;) – na swoim blogu zajmuje się przestępczością gospodarczą, czyli w zasadzie pisze o tym co ja. Wyjątkowość jej bloga polega jednak na tym, że robi to po rosyjsku! Joanna jest w naszej kancelarii odpowiedzialna za praktykę wschodnią, zatem blog Joanny jest naturalną konsekwencją jej zainteresowań! Polecam więc Twojej uwadze blog mecenas Joanny Machlańskiej “Prestuplenie inakazanie v Polshe”. Lektura jest jednak, z oczywistych względów, nie dla wszystkich:)

Wreszcie mecenas Anna Copp! Ania z jest z nami od wielu lat i od wielu lat zajmuje się w kancelarii doradztwem podatkowym, przede wszystkim w perspektywie ryzyk czyhających na menedżerów. Jej praca stanowi doskonałe uzupełnienie głównego nurtu spraw kancelarii. Nasi Klienci często narażeni są również na osobistą odpowiedzialność podatkową. Ania doradza im i chroni przed tą odpowiedzialnością! Polecam więc lekturę bloga “Podatkowa odpowiedzialność menedżera”.

Jak wiesz nasza kancelaria jest głęboko wyspecjalizowaną praktyką prawną, zajmującą się przede wszystkim szeroko rozumianą przestępczością białych kołnierzyków (white-collar crimes). W zakres naszego zainteresowania wchodzą sprawy karne gospodarcze (w tym korupcyjne) i skarbowe, spory regulacyjne, podatkowe, świadczymy usługi w zakresie compliance, zajmujemy się odpowiedzialnością karną podmiotów zbiorowych. W związku z głęboką specjalizacją kancelarii wiele spraw, które do nas trafiają powierzamy naszym zaufanym zaprzyjaźnionym prawnikom! Pozwól, że przedstawię niektórych z nich.

Mecenas Jolanta Budzowska, wybitny znawca prawa medycznego. Pani mecenas wiele publikuje, jest obecna w mediach, więc jeżeli interesujesz się tematem odpowiedzialności za błędy lekarskie na pewno natrafiłeś na wypowiedzi Pani mecenas. Niezależnie jednak od aktywności medialnej, Pani mecenas jest świetnym specjalistą w swojej dziedzinie. Jeżeli jesteś pacjentem i poszukujesz pomocy w związku z błędem lekarza, koniecznie wejdź na blog “Błąd lekarza“.

Nigdy nie lubiłem spraw rodzinnych! Za to lubi je i na prawdę jest w nich dobra mecenas Agnieszka Swaczyna! Agnieszkę polecałem wielokrotnie moim Klientom. Odbyłem z nią również wiele rozmów na tematy merytoryczne i po prostu organizacyno – kancelaryjne. To mądry prawnik. Polecam jej blog “Bez prawa ani rusz”.

W zakresie spraw związanych z własnością przemysłową stale współpracujemy z Mikołajem Lechem. Najlepszą rekomendacją dla Mikołaja są jego blogi, sam się przekonaj jaką wartość za sobą niosą. Gorąco zatem polecam chociażby blog “Prawna ochrona znaków towarowych”.

Mam pewien dylemat, bo w zasadzie w jakimś zakresie nasze usługi pokrywają się z usługami dwóch kolejnych prawników, o których chciałem wspomnieć:) Może nie na pierwszy rzut oka, ale jednak część spraw, które wchodzą w zakres ich praktyki należy również do naszych kompetencji… ale co tam…wspomnę o nich.

Mecenas Robert Solga. Robert zajmuje się między innymi tajemnicą przedsiębiorstwa. Pisze nie tylko na ten temat blog “Tajemnica przedsiębiorstwa”, ale również tworzy i publikuje podcasty, wiem, że prowadzi również szkolenia z tego zakresu. Wszystko to fajnie wygląda, a Robert ostatnio zapuścił brodę, więc też i z tego powodu warto odwiedzić jego blog:).

No i w końcu Błażej Sarzalski. Ostatnio zwrócił się do mnie Klient i poprosił  założenie spółki w Stanach. Najlepiej ze znanych mi osób zrobi to właśnie Błażej. Klienta odesłałem więc w pierwszej kolejności do bloga Błażeja “Rejestracja spółki w Delaware” i poprosiłem o kontakt z nim. To właściwy adres w takich sprawach!

Na koniec, chciałbym poświęcić kilka zdań jeszcze jednej osobie, to Rafał Chmielewski. Rafałowi należy się daleko więcej niż tylko kilka zdań, ale możliwości moje są zdecydowanie ograniczone, więc nie będę pisał za dużo. Pracowałem z wieloma osobami zajmującymi się szeroko rozumianym marketingiem prawniczym, moje odczucia były bardzo różne, od bardzo negatywnych poprzez letnie do umiarkowanie pozytywnych. Jednak Rafał jest inny, to klasa sama w sobie, osoba, która niewątpliwie znajduje się na szczycie polskiego marketingu prawniczego, jeżeli zaś chodzi o doradztwo w zakresie prowadzenia blogów, to jest to top of the top! Mój wspólnik napisał w jednych z maili do Rafała, że o jego podejściu do klienta powinni wykładać na wyższych studiach…:) To prawda! Nie ma obecnie w Polsce cenniejszego źródła informacji o prawniczych blogach niż blog Rafała Chmielewskiego “Pamiętnik Adwokata”.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 606 833 038 e-mail: lchmielniak@chmielniak.com.pl

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Błażej Sarzalski | Rejestracja spółki w Delaware Grudzień 11, 2018 o 10:16

Łukasz, serdecznie dziękuję za polecenie. Ja nie śmiem wchodzić w Twoje buty i zajmować się przestępstwami białych kołnierzyków, w tym jesteś najlepszy 🙂

Zresztą myślałem o Tobie ostatnio, dlaczego?

Tego dowiesz się czytając najnowszy wpis na moim kolejnym blogu: Prawo do prywatności (www.prawodoprywatnosci.pl)

Odpowiedz

Mikołaj Lech | Znaki Towarowe Blog Styczeń 7, 2019 o 08:33

Łukaszu również dziękuję za polecenie 🙂

Odpowiedz

Łukasz Chmielniak Styczeń 7, 2019 o 12:33

Cała przyjemność po mojej stronie! Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Łukasz Chmielniak Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Łukasz Chmielniak Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem info@chmielniak.com.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.