Polski Zjazd Katedr Prawa Karnego i Kryminologii 2012

Łukasz Chmielniak    08 września 2012    Komentarze (0)

Rozwój przestępczości związanej z nowymi technologiami, cybermanipulacja informacyjna, konieczność wprowadzenia regulacji karnych odnoszących się do działalności ponadnarodowych instytucji finansowych,  czy ochrona ludzkiego dziedzictwa genetycznego – to tylko niektóre wyzwania, które stoją przed nauką prawa karnego w najbliższej przyszłości. Takie oto wnioski płynęły z dyskusji prowadzonej w ramach ostatniego dnia Ogólnopolskiego Zjazdu Katedr Prawa Karnego i Kryminologii zorganizowanego w dniach 5 – 8 września przez Uniwersytet Jagieloński oraz Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Przemyślu/Rzeszowie, w której to konferencji miałem przyjemność uczestniczyć.

W zjeździe wzięli udział najwybitniejsi przedstawiciele doktryny prawa karnego w Polsce i Niemczech, jak również praktycy – sędziowie, prokuratorzy i adwokaci.

Konferencji towarzyszył niezwykle interesujący program merytoryczny, doskonały klimat naukowy oraz świetny poziom dyskusji akademickiej. Spotkanie w Krakowie stanowiło również podsumowanie działalności naukowej Pana Profesora Zolla i połączone było z uroczystością wręczenia Panu Profesorowi Księgi Jubileuszowej.

Na stronie www e-Czasopisma Prawa Karnego i Nauk Penalnych znajdują się zapisy video zarówno samej konferencji, jak również uroczystości wręczenia Księgi Pamiątkowej.

http://www.czpk.pl/2012/09/09/uroczystosc-wreczenia-ksiegi-jubileuszowej-profesorowi-andrzejowi-zollowi/

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz